Jak polubić planowanie?

Jak polubić planowanie?

Planowanie często kojarzy nam się z natłokiem obowiązków i ciężką pracą. Dlatego zdarza się, że nie jest to jedno z naszych ulubionych zajęć. Ja także po ciężkim dniu jestem bardziej skłonna do zajęcia się dobrym filmem niż myśleniem o kolejnym ciężkim dniu pracy. Jednak z biegiem czasu udało mi się dokonać kilku zmian, dzięki którym planowanie stało się jednym z moich ulubionych wieczornych czynności. Jak więc polubić planowanie?

Estetyka działa cuda

Po pierwsze zamieniłam smutne biurowe notatniki na wesołe organizery, które aż prosiły się o nowe zapiski. Z biegiem czasu zaczęłam tworzyć także własne projekty, dzięki czemu wszystko było tak, jakbym tego chciała. Ważne jest, aby otaczać się rzeczami, które Ci się podobają i same w sobie Cię motywują. Nie ma sensu zmuszać się do czegoś co nie przynosi Ci przyjemności. Planowanie jest czymś tak ważnym w moim życiu, że musiałam dopracować każdy detal tak, by pasował do mojego stylu. Nawet zmiana okładki, czy bardziej wyszukane wkłady, kartki z motywującymi cytatami potrafią dużo zmienić. Myślę, że to właśnie jest główny klucz do tego, aby polubić planowanie.

Z tego powodu starałam się stworzyć maksymalnie dużo okładek w różnych stylach. Osobiście zawsze wybieram motywy kwiatowe, ale znajdą się również basicowe linie, kropki, a nawet okładki ze sztuką abstrakcyjną. 

Wszystkie style możesz zobaczyć tutaj i wybrać coś szczególnie dla Ciebie.

Dodatki i ozdobniki

Kto powiedział, że planowanie musi być sztywnym zapisywaniem dat egzaminów, spotkań, czy ważnych informacji niezbędnych do pracy. Wręcz przeciwnie! To twój moment, aby dać się ponieść wyobraźni. Kreatywność to twoje jedyne ograniczenie. Nie bój się używać naklejek, ozdobnych tasiemek, czy różnych kolorów. Nie tylko pomoże Ci to w zapamiętywaniu różnych informacji, ale będzie przyjemniejsze dla oka. Nic nie ekscytuje bardziej niż chwila relaksu połączona z dekorowaniem i planowaniem następnego dnia.

Później taki planer jest super pamiątką na lata. Uwielbiam przeglądać moje stare zeszyty i widzieć progress, który udało mi się osiągnąć. Nie ukrywam stało się to poniekąd moim nowym hobby, o którym kiedyś nawet nie myślałam.

Skarbnica myśli

Planer to nie tylko miejsce na konkretne zajęcia. To także idealne miejsce na twoje notatki, rysunki, czy nowe pomysły. Śmiało zapisuj w nim wszystko co Ci przyjdzie do głowy. Od cytatów, przez słowa piosenek, aż po Twoje własne cele. To Twój planer, nikt nie będzie do niego zaglądał, możesz śmiało pisać co tylko chcesz! To kolejny krok w stronę polubienia procesu planowania.

Tak mocna personalizacja gwarantuje Ci większą motywację do dalszych zapisków. Z tego też względu osobiście upewniłam się, że miejsca na własne notatki będziesz mieć wystarczająco. W planerze znajdziesz kilka czystych kartek specjalnie przeznaczonych na notatki oraz na dłuższe listy “do zrobienia”. Ponadto, rozkład tygodniowy ma możliwie jak najbardziej minimalistyczny wygląd, tak aby zmieścić Twoje rysunki i ozdobniki

Zdobądź się na kreatywność i działaj!

Rutyna Twoim przyjacielem

Nic nie demotywuje bardziej niż nieregularne używanie planera. Zapisujesz dokładnie kilka pierwszych kartek i zapominasz o nim na tydzień albo dwa. Znasz to, bo ja aż za dobrze. Jak więc tego uniknąć? Sukces tkwi w wyrobieniu nawyku. Wybierz sobie jedną konkretną porę dnia całkowicie poświęconą planowaniu. Może być to 20/30 minut, a nawet godzina, jeśli tak dla Ciebie lepiej, gdzie skupisz się całkowicie na zapisywaniu rozkładu następnego dnia. Najwygodniej jest to jednak robić wieczorem, tuż przed spaniem. Będzie to idealna chwila wyciszenia i relaksu. Do tego możesz na spokojnie przemyśleć nadchodzący dzień i jak najlepiej zagospodarować swój czas. Po kilku dniach regularnego używania planera będzie Ci dużo łatwiej niż na początku. Efekty zauważysz szybko, a do tego będzie Ci dużo łatwiej wykorzystywać w pełni każdy dzień.

Planowanie bez ograniczeń

Tak jak już wspominałam wcześniej, im bardziej spersonalizowany planer, tym lepiej. Dodaj do niego tyle dodatkowych elementów ile tylko chcesz. To idealne miejsce na różnego rodzaju listy zakupów, jadłospisy oraz nowe przepisy. Zeszyt to Twoja przenośna pamięć. Jest zawsze z Tobą, gotowy do zapisywania nagłych myśli. To właśnie w moim planerze znajdują się wszystkie moje nagłe, spontaniczne pomysły, plany na wakacje, a także nowe cele, które chciałabym osiągnąć w przyszłości. Również w 100% spełnia się do zapisywania planów sprzątania na najbliższy tydzień. Wszystko, co tylko musisz pamiętać możesz spokojnie przelać na papier i pozbyć się, choć odrobiny stresu.

Jest wiele metod, aby polubić planowanie . Dodawanie własnych elementów i konkretna personalizacja planera zawsze przyniesie pozytywne efekty. Przede wszystkim sprawi, że sam proces będzie dla nas o wiele bardziej przyjemny. Będziesz bardziej zmotywowana do planowania, a tym samym lepiej wykorzystywała swój czas. Przeznacz część swojego dnia na spokojne rozplanowanie następnego i pracuj nad tym, aby wykreować nawyk. Warto również pamiętać, że jest to idealne miejsce na różnego rodzaju mniejsze i większe myśli- wszystko, co jest dla Ciebie warte zapisania może znaleźć się w Twoim organizerze.

Sprawdź naszą ofertę i już dzisiaj zacznij wykorzystywać maksymalnie swój czas z Twoim własnym idealnym planerem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *